Evidencia SHR

Vybavuje:                  Mgr. Zuzana Dančová, 045/5469436, zuzana.dancova@obeckrivan.sk
Doba vybavenia:       do 30 dní podnikateľ obdrží Osvedčenie o zápise SHR
Poplatky:                    6,50 €

Svoju činnosť môže samostatne hospodáriaci roľník začať vykonávať po obdržaní Osvedčenia o zápise do evidencie SHR.

Upozornenie: Činnosť samostatne hospodáriaceho roľníka nie je živnosťou, z toho dôvodu nemusí podnikateľ navštíviť živnostenský úrad a vybavovať živnostenské oprávnenie.

Potrebné doklady:

• občiansky preukaz,
  • vyplnenú žiadosť o registráciu samostatne hospodáriaceho roľníka (tlačivo - pozri nižšie),
  • doklad o vlastníctve alebo prenajatí pozemku (list vlastníctva/nájomná zmluva),
  • doklad o osobitnom povolení, alebo oprávnení, pokiaľ sa k určitému druhu činnosti podľa osobitných predpisov vyžaduje (napr. ak ide o podnikanie na poľnohospodárskej pôde – doklad o hydromelioralizačných zariadeniach v pôde, t. j. či sa v pôde nachádzajú alebo nenachádzajú zavlačovacie systémy.).

(16.2 kB)ziadost_o_zrusenie_osvedcenia_o_zapise_do_evidencie_shr.rtf

dnes, pondelok 6. 5. 2024